Jak i w co inwestować?

Redakcja

19 lutego, 2024
Jeśli chodzi o inwestowanie, istnieje wiele sposobów, aby umieścić swoje pieniądze do pracy i znaleźć zwrot z inwestycji. Ale nie wszystkie inwestycje są jednakowe. Przy tak wielu opcjach, skąd wiesz, co jest dla Ciebie odpowiednie? I jaki jest najlepszy sposób inwestowania pieniędzy? Pozwól, aby ten przewodnik odpowiedział na wszystkie Twoje pytania dotyczące inwestowania i tego, jaki rodzaj inwestycji może być dla Ciebie odpowiedni.

Jak inwestować w waluty?

Najprostszym sposobem inwestowania w waluty jest kupowanie i posiadanie samych walut. Możesz to łatwo zrobić poprzez konto maklerskie takie jak Robinhood, gdzie możesz handlować walutami bez dodatkowych prowizji. Chociaż jest to sposób na zarobienie kilku dodatkowych dolarów przy niskim ryzyku, potencjalny zwrot jest ograniczony. Wartość walut może zmieniać się wraz z podażą i popytem, ale nie oferują one takiego samego potencjału wykładniczego wzrostu, jak wiele innych rodzajów inwestycji.

Jak inwestować w metale szlachetne?

Najlepszym sposobem inwestowania w metale szlachetne jest zakup samych metali fizycznych. Różni się to od funduszu ETF (exchange-traded fund), który posiada złoto lub srebro. Możesz je kupić za pośrednictwem brokera lub internetowej platformy handlowej. Fizyczne złoto lub srebro może być przechowywane w domu lub w skrytce depozytowej w banku. Chociaż nie ma gwarancji, że te inwestycje będą zwiększać swoją wartość, nie są one uzależnione od gospodarki lub firmy w zakresie rentowności. Jeśli gospodarka się załamie, a firmy zbankrutują, metale szlachetne, takie jak złoto i srebro, mogą zwiększyć swoją wartość, ponieważ ludzie kupują je jako bezpieczne aktywa. Możesz również kupić akcje spółek, które wydobywają złoto i srebro. W ten sposób grasz po obu stronach gry. Jeśli wartość metali szlachetnych wzrośnie, zarobisz na swojej inwestycji, a jeśli same firmy dobrze sobie radzą, również zarobisz na swojej inwestycji.
inwestowanie porady

Jak inwestować w obligacje?

Obligacje to finansowe papiery wartościowe, które są emitowane przez rządy i firmy. Pożyczasz pieniądze rządowi lub firmie w zamian za wypłatę odsetek. Odsetki te podlegają opodatkowaniu. Obligacje można nabyć w internetowych domach maklerskich, u doradców finansowych lub bezpośrednio od rządu lub firm, które je emitują. Kupując obligacje, podejmujesz ryzyko: istnieje możliwość, że firma lub rząd, który wyemitował obligacje, zbankrutuje i nie będzie w stanie spłacić Twoich zobowiązań. Jeśli jednak dobrze poszukasz i znajdziesz bezpieczną, mało ryzykowną obligację, odsetki uzyskane z inwestycji mogą być znaczne.

Jak inwestować w nieruchomości?

Nieruchomości to świetny sposób na dywersyfikację inwestycji i zarabianie na niezawodnym aktywie. Możesz kupić nieruchomość mieszkalną lub komercyjną albo zainwestować w fundusz nieruchomości, który posiada wiele nieruchomości. Możesz również wynająć pokój w swoim domu i regularnie zarabiać dodatkową gotówkę. Jeśli masz kapitał, aby dokonać znaczącej inwestycji w nieruchomości, możesz również uzyskać kredyt hipoteczny, aby kupić nieruchomość z niską zaliczką. Kiedy kupujesz nieruchomość, ważne jest, aby upewnić się, że kupujesz coś, co będzie miało wartość w czasie. Jeśli kupisz dom lub budynek mieszkalny dzisiaj i planujesz sprzedać go w ciągu kilku lat, należy pamiętać, że może nie wzrosnąć w wartości. Może pójść w górę w wartości, ale może też spaść.

Polecane: